OPOZORILO: Ta spletna stran uporablja samo lastne piškotke (phpbb3). Zbrišite jih lahko spodaj desno, onemogočite pa v nastavitvah brskalnika.

Požarna vrata v garaži

Naj se javi lastnik vozila, ki nam je zaparkiral vhod
Site Admin
Prispevkov: 126
Pridružen: 12 Avg 2012, 18:16

Požarna vrata v garaži

OdgovorNapisal/-a edin » 25 Jul 2016, 16:45

Zadnjič se je v garaži sprožil alarm in začela so se zapirati drsna vrata na prehodu pred izhodom, zaradi česar nisem mogel ven iz garaže.
Kasneje mi je nekdo povedal, da gre za požarni alarm, ki se pogosto (lažno) sproži, zaradi dotrajanosti instalacije.

A mi lahko nekdo razloži kakšen protipožarni sistem je to, da ljudem - potencialnim žrtvam požara - zapira izhod iz nevarnega območja? Mar ni po zakonu požarni izhod obvezen?
Že res, da je ta vrata možno ročno odpreti, vendar ne razumem samo logiko... da pride v prostor manj kisika ali kaj?

Tudi, če nek smisel obstaja ni smiselno to, da se pogosto dogajajo lažni alarmi zaradi katerih sem moral hčerko peš odpeljati v vrtec in skoraj zamudil v službo. Dežurno službo sem pa komaj priklical - varnostnika ni bilo na delovnem mestu... ni niti izobešene kontaktne številke. Na srečo je tu internet... če imaš v vsej frki dostop.

Prispevkov: 12
Pridružen: 28 Avg 2012, 13:58

Re: Požarna vrata v garaži

OdgovorNapisal/-a Jaren » 29 Jul 2016, 11:18

Če so požarna vrata zaprta je to res zoprno, tudi sam sem že doživel to. Zoprno je, četudi jih odmakneš v odprt položaj se ponovno zaprejo, upravnik pravi, da dokler se sistem ne vzpostavi nazaj. Ali so požarna vrata potrebna bi se dalo debatirati. Ob lažnem alarmu gotovo niso, ob pravem požaru pa.

Če se kdo spomni edinega požara v zadnjem desetletju, ko je nekdo zažgal staro kripo v drugi kleti kareja 4, so požarna vrata koristila in se je po drugih delih garaže nabralo bistveno manj dima, posledično pa je bila garaža bistveno prej prezračena. V projektu požarne zaščite so in zato je predvideno, da se jih ne da odpreti prej. Ob pravem požaru je logično, da je pomembno reševanje življenj, reševanje avtomobilov pa je v drugem planu, peš izhodi iz garaže pa obstajajo. Pravzaprav so te garaže kar velike, nekje proti 1000 parkirnih mest takole, na oko in dobro je da so razdeljene na požarne sektorje. Lažni alarmi so zoprni ampak napeljava požarne zaščite je stara 25 let. Razmišljam, da sistem požarne zaščite mora biti občutljiv, da pravočasno reagira in če je občutljiv, reagira tudi na manjše napake. Tudi občutljiv radijski aparat zazna več šumov, kot bolj preprost izdelek.

Pred leti je upravnik razposlal drobno knjižico o garažnem redu in ravnanju ob požaru. Tam tudi nekaj piše o požarnih vratih. Jaz mislim, da je treba na takšne situacije, kot so zaprta vrata opozoriti upravnika. Tako bo ta imel dvojno informacijo, od svojih ljudi in od nas. Tudi to je pot k večji kvaliteti.

Lep pozdrav.
Jaren

Site Admin
Prispevkov: 126
Pridružen: 12 Avg 2012, 18:16

Re: Požarna vrata v garaži

OdgovorNapisal/-a edin » 03 Avg 2016, 11:41

Če ima kdo še vedno to knjižico bi jo bilo dobro skenirati in objaviti na forumu.

Tudi če je po projektu o požarni varnosti to smiselen ukrep s ciljem omejevanja območja požara, je po mojem mnenju potrebno požarne izhode bolje označiti. Predstavljajte si namreč, da se nek novi lastnik parkirnega mesta znajde v enem sektorju med požarom. Če je veliko dima morda ni enostavno najti peš poti, ki pa so zaklenjene s ključem. Torej, potrebno je najti pravi izhod za katerega imamo ključ. Pripelje se do zapore in niti ne ve, da jo je možno ročno odpreti.

Prispevkov: 12
Pridružen: 28 Avg 2012, 13:58

Re: Požarna vrata v garaži

OdgovorNapisal/-a Jaren » 22 Avg 2016, 17:26

Pozdravljeni,
če sem prav prebral, je v tamponskem prostoru vsake hiše nameščen gumb požarnega alarma, ob njem pa so navodila za uporabo in kaj se zgodi, ko pritisneš na gumb. Kolikor vem gre dežurni požarni varnostnik pregledat tamponske prostore in spusti ljudi na plano. Izgleda, da ni poceni rešitve, kako hkrati zavarovati lastnino in imeti odprta vrata. Slišal sem, da je bil s takšno rešitvijo zadovoljen tudi požarni inšpektor.

Lep pozdrav. Jaren

Vrni se na Promet

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost