OPOZORILO: Ta spletna stran uporablja samo lastne piškotke (phpbb3). Zbrišite jih lahko spodaj desno, onemogočite pa v nastavitvah brskalnika.

Menjava kalorimetrov in vodomerov

Hacquetova 3,5; Štihova 1,3,5,7,9,11; Avčinova 4,6
Site Admin
Prispevkov: 126
Pridružen: 12 Avg 2012, 18:16

Menjava kalorimetrov in vodomerov

OdgovorNapisal/-a edin » 22 Sep 2014, 19:25

Na današnjem (22.9.2014) sestanku nadzornikov vhodov Kareja IV smo še enkrat pregledali strukturirane podatke izvajalcev (javno odpiranje ponudb je bilo 9.9.2014). Podatki so v prilogi.
Odločili smo se za izvajalca Ecop Agent, ker je dal najugodnejšo ponudbo in možnost plačila na 12 obrokov.

SPL zagotavlja da ne bo dodatno zaračunaval odčitavanja. Torej ostane enako kot do sedaj. Kalorimetre bo odčital hišnik vsak mesec, podatki z vodomerov pa bodo zbrani preko radijskih enot (daljinsko odčitavanje).

Dela bodo izvedena takoj, ko bo možno oz. ko bo izvajalec dobavil potrebno količino števcev. Glede menjave kalorimetrov se bo potrebno odločiti ali bi počakali na konec kurilne sezone, ker se lahko zgodi da bi v nasprotnem ostali kakšen dan brez ogrevanja.

Menjava ventilov ni vključena. Etažni lastniki se lahko o tem dogovorijo neposredno z izvajalcem.
Priponke
Primerjava_ponudb_AMR.pdf
Primerjava ponudb po pogajanjih - ročno odčitavanje kalorimetrov, vodomeri preko radijske centralne enote
(64.12 KiB) Prenešeno 1477 krat
Primerjava ponudb_mbus.pdf
Primerjava ponudb po pogajanjih - ročno odčitavanje kalorimetrov, vodomeri preko M-BUS centralne enot
(65.41 KiB) Prenešeno 1466 krat

Site Admin
Prispevkov: 126
Pridružen: 12 Avg 2012, 18:16

Re: Menjava kalorimetrov in vodomerov

OdgovorNapisal/-a edin » 29 Sep 2014, 23:30

Zapisnik sestanka z dne 22.9.2014 v prilogi.
Priponke
SESTANEK_NO_22092014.doc
(42 KiB) Prenešeno 1447 krat

Site Admin
Prispevkov: 126
Pridružen: 12 Avg 2012, 18:16

Re: Menjava kalorimetrov in vodomerov

OdgovorNapisal/-a edin » 08 Okt 2014, 11:19

Spoštovani,

Od izvajalca Ecop Agent smo prejeli naslednji odgovor:

- predviden začetek del zamenjave kalorimetrov je novembra 2014 in dokončanje decembra 2014.

Za vsako stanovanje, so na hodniku v omarici ventili tako na dovodu, kot na povratku, katere se da zapreti in vgraditi posamezni kalorimeter brez
praznjenja celotnega sistema centralnega ogrevanja. V tem primeru bo posamezno izklopljeno iz ogrevanja maksimalno dve uri.

Sistem bi bilo potrebno izprazniti samo v primeru če ti ventili ne bi tesnili, zato imamo takoj ko dobimo naročeni material namen vgraditi en
kalorimeter, da preizkusimo delavni postopek. Prav tako, bomo takrat izvedeli, koliko časa potrebujemo za vgradnjo enega kalorimetra in koliko
časa, bi bili stanovalci brez ogrevanja, če bi dejansko prišlo do tega, da bi bilo potrebno celotni sistem izprazniti.

V primeru izpraznitve sistema, se bomo potem prilagajali vremenskim razmeram, vsekakor pa stanovalcev ne želimo in ne bomo pustiti brez
ogrevanja.

Lepo vas pozdravljamo,


Marjana Mück
Operativni upravnik
SPL d.d.
Frankopanska 18a, 1519 Ljubljana

Site Admin
Prispevkov: 126
Pridružen: 12 Avg 2012, 18:16

Re: Menjava kalorimetrov in vodomerov

OdgovorNapisal/-a edin » 19 Dec 2014, 21:59

Izvajalec Ecop Agent d.o.o. vam lahko poleg nujne menjave števcev za vodo opravi tudi menjavo obeh ventilov.

Za menjavo sem se odločil tudi sam in isto priporočam tudi vam, saj smo že imeli primere izliva vode v jašku zaradi dotrajanih ventilov.
Cena menjave je 25 EUR + DDV za en ventil. Naročila sprejemajo na 031 792 792.

Storitev vam lahko opravijo tudi drugi izvajalci ali pa to opravite sami, če imate izkušnje. V tem primeru pokličite zgornjo GSM številko in se pozanimajte v katerem času bosta glavna ventila na vhoda zaprta.

Prispevkov: 4
Pridružen: 13 Jan 2015, 21:35

Re: Menjava kalorimetrov in vodomerov

OdgovorNapisal/-a stamo » 13 Jan 2015, 21:37

Števci so zamenjani, me pa zanima če mi kdo lahko prosim pove, kje lahko tudi sami popišemo stanje kalorimetrov?

Že celo kurilno sezono, enako je bilo prejšno, imam zaračunano porabo, ki je namreč ni. Rad bi sam za lastno evidenco popisal tudi kalorimeter za ogrevanje. SPL mi ne zna povedati kje bi to lahko storil. Nazadnje ko sem gledal, so bili števci na hodniku namreč še stari.

Site Admin
Prispevkov: 126
Pridružen: 12 Avg 2012, 18:16

Re: Menjava kalorimetrov in vodomerov

OdgovorNapisal/-a edin » 11 Mar 2015, 13:43

Klical sem izvajalca. Pravi, da je števce možno odčitati na hodniku za vsako stanovanje. Stanje klorimetrov bo odčitaval hišnik, vodovodni števci pa bodo odčitani na daljavo.

Kljub temu je dobra ideja, da vodimo lastno evidenco stanja vseh števcev.

PS. Danes sem na sestanku izvedel, da ima ključ od omare na hodniku hišnik, ki odčitava števce vsakega 20. v mesecu. Menim, da bi morali imeti etažni lastniki prost dostop oz. možnost odčitati števec kadarkoli in brez posebnih dovoljenj.

Prispevkov: 4
Pridružen: 13 Jan 2015, 21:35

Re: Menjava kalorimetrov in vodomerov

OdgovorNapisal/-a stamo » 15 Mar 2015, 23:23

Se strinjam! Absolutno bi moralo imeti vsako stanovanje svoj ključ za dostop do omaric s kalorimetri. Se mi zdi banalno, da ne morem popisati lastnih števcev, ker iskreno rečeno popisom ne zaupam. Vem, da se del stroškom plača po m2 in ne po porabi, a vendar mi SPL ne razčleni teh dveh zadev in se mi zdi sumljivo, da kljub zaprtim radiatorjem plačujem višje zneske od pričakovanih.

Vrni se na Kare IV

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost